Nabídka portálu pro žáky

Nemusíš být nadaný, stačí, když tě zajímají přírodovědné a technické obory a chceš se v nich dozvědět víc. Na Talentovaných.cz můžeš najít:

 

přehled o kurzech, soutěžích, letních školách, stážích a dalších aktivitách pro zájemce o přírodní vědy a techniku v rubrice Aktivity;

literatura o předmětech, které tě zajímají nebo pro svůj osobní rozvoj v rubrice Knihy ;

stipendia a ocenění pod volbou Systém podpory nadání;

školy specializované na práci s nadanými v rubrice Školy pod volbou Systém podpory nadání tamtéž najdeš další Organizace zaměřené na práci s nadanými a Projekty pro nadané;

chceš-li poradit s výběrem dalšího studia, dalších programů nebo s orientací v nabídce mimoškolních aktivit, můžeš využít online Poradnu.

Leták ke stažení v pdf.

Výběr obsahu pro žáky

OPEN HOUSE BRNO 2019

 

Festival Open House otvírá na dva dny budovy a místa, kolem kterých chodíme, ale nemůžeme se do nich podívat. Návštěvníkům dává zdarma nahlédnout, jak vypadají zevnitř architektonicky zajímavé stavby, jak fungují administrativní a technické budovy či co zbylo z industriálních staveb. V letošním ročníku otevřou své brány např. budova firmy Notino (kancelář ocenila architektonická soutěž Zasedačka roku 2017), Alfa Pasáž Bohuslava Fuchse(nabídne pohled na Brno z ptačí perspektivy), Hasičská stanice Brno - Lidická, The Distillery - Social Reactor(coworgingový prostor), pavilon G BVV (Grand Prix Obce architektů), Fab Lab a další.

Podrobnosti na https://www.gotobrno.cz/akce/open-house-brno-2019/