Nabídka portálu pro žáky

Nemusíš být nadaný, stačí, když tě zajímají přírodovědné a technické obory a chceš se v nich dozvědět víc. Na Talentovaných.cz můžeš najít:

 

přehled o kurzech, soutěžích, letních školách, stážích a dalších aktivitách pro zájemce o přírodní vědy a techniku v rubrice Aktivity;

literatura o předmětech, které tě zajímají nebo pro svůj osobní rozvoj v rubrice Knihy ;

stipendia a ocenění pod volbou Systém podpory nadání;

školy specializované na práci s nadanými v rubrice Školy pod volbou Systém podpory nadání tamtéž najdeš další Organizace zaměřené na práci s nadanými a Projekty pro nadané;

chceš-li poradit s výběrem dalšího studia, dalších programů nebo s orientací v nabídce mimoškolních aktivit, můžeš využít online Poradnu.

Leták ke stažení v pdf.

Výběr obsahu pro žáky

Největší lasery světa a odhalená tajemství vesmíru (Novosemestrální párty Young Minds)

Nový semestr, nová párty. Vše opět pod režií pražské sekce EPS Young Minds. Před prednáškou se bude podávat káva i čaj, po přednášce bude možnost diskuze při rautu.

Kateřina Falk přiblíží výzkum na výkonných laserových systémech, které dnes otevírají nečekané aplikace v termojaderné fúzi, astrofyzice, ale třeba i v medicíně nebo materiálovém inženýrství. Fokusem její práce i této přednášky je nový obor laboratorní astrofyziky, který doslova přináší celý vesmír do laboratoří na Zemi. Dozvíte se jak studujeme vývoj hvězd, výtrysky z aktivních galaxií, jak planety generují silná magnetická pole, zda-li prší diamanty v atmosféře Neptunu nebo jestli dnešní lasery dokáží vytvářet antihmotu.

Místo konání: 
Břehová 7, FJFI na ČVUT, Praha 1
                            Datum konání: 
17. října 2018 - 18:00