Články původní

O tom, co je nadání a kdo je nadaný nepanuje naprostá shoda ani mezi lidmi, kteří se těmito tématy zabývají celý život. I v obvyklém vnímání těchto pojmů se můžeme setkat s přístupy od talentu coby projevené naprosté výjimečnosti až po názor, že každý má nějaký talent a záleží na jeho rozvoji. V této rubrice přinášíme pohled redakce a spolupracujících odborníků na tuto problematiku. Zároveň vyzýváme čtenářskou obec k zapojení do diskuze  zasláním vlastního textu či názoru.

Dále v této rubrice uvádíme rozhovory se zajímavými osobnostmi, které se zabývají nadáním a nadanými, nebo s nimi prakticky pracují, případně s takovými žáky a mladými lidmi, jež bychom za nadané mohli označit. Dále články představující zajímavé iniciativy a instituce se vztahem k nadání a nadaným.

Talenti: Umíme je podpořit! - příspěvky z konference

Příspěvky z konference, Talenti: Umíme je podpořit! , která se konala v roce 2016 v prostorách Ekonomicko - správní fakulty, MU v Brně. Účastnili se jí odborníci nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, konkrétně z Maďarska, Slovinska, Holandska a Slovenska.

Tématem příspěvků byly kromě sítí podpory nadání také metody a způsoby výuky nadaných žáků ve školách.

Podrobnější informace o přednášejících a jejich přednášky i workshopy si můžete stáhnout na:http://www.jcmm.cz/cz/vystupujici-a-jejich-prispevky.html