Články původní

O tom, co je nadání a kdo je nadaný nepanuje naprostá shoda ani mezi lidmi, kteří se těmito tématy zabývají celý život. I v obvyklém vnímání těchto pojmů se můžeme setkat s přístupy od talentu coby projevené naprosté výjimečnosti až po názor, že každý má nějaký talent a záleží na jeho rozvoji. V této rubrice přinášíme pohled redakce a spolupracujících odborníků na tuto problematiku. Zároveň vyzýváme čtenářskou obec k zapojení do diskuze  zasláním vlastního textu či názoru.

Dále v této rubrice uvádíme rozhovory se zajímavými osobnostmi, které se zabývají nadáním a nadanými, nebo s nimi prakticky pracují, případně s takovými žáky a mladými lidmi, jež bychom za nadané mohli označit. Dále články představující zajímavé iniciativy a instituce se vztahem k nadání a nadaným.

Sborník z konference Tvořivost jako součást nadání

Sborník obsahuje všechny příspěvky, které zazněly na konferenci Tvořivost jako součást nadání konané v Praze 19. a 20. října 2015. Pořádal ji NIDV a její podtitul byl Metody, výzkumy, koncepce a projekty k rozvoji tvořivého myšlení a podpoře nadání.

Protože měla konference mezinárodní účast, je kompletní text sborníku nejen v češtině, ale též v anglickém jazyce.

Ke stažení zde