Články původní

O tom, co je nadání a kdo je nadaný nepanuje naprostá shoda ani mezi lidmi, kteří se těmito tématy zabývají celý život. I v obvyklém vnímání těchto pojmů se můžeme setkat s přístupy od talentu coby projevené naprosté výjimečnosti až po názor, že každý má nějaký talent a záleží na jeho rozvoji. V této rubrice přinášíme pohled redakce a spolupracujících odborníků na tuto problematiku. Zároveň vyzýváme čtenářskou obec k zapojení do diskuze  zasláním vlastního textu či názoru.

Dále v této rubrice uvádíme rozhovory se zajímavými osobnostmi, které se zabývají nadáním a nadanými, nebo s nimi prakticky pracují, případně s takovými žáky a mladými lidmi, jež bychom za nadané mohli označit. Dále články představující zajímavé iniciativy a instituce se vztahem k nadání a nadaným.

Blog mladých nadaných z Evropy

Blog o situaci s podporou nadání ve svých zemích založila platforma Youth Platform of the European Talent Support Network. Obsahuje jak odborné příspěvky členů platformy z oblastí jejich zájmů tak také neodborné články o tom, jak to chodí se vzděláváním nadaných v různých zemích v Evropě i mimo. Blog psaný v angličtině od autorů z Česka, Maďarska, Finska a dalších zemí najdete na https://ypetsn.wordpress.com/ .