Moderní deskové hry jako prostředek rozvoje schopností nadaných dětí

Při práci s mimořádně nadanými dětmi někteří pedagogové využívají velmi často již téměř dvě desítky let  moderní deskové hry.

Tyto hry rozvíjejí široké spektrum schopností a je tedy možno cíleně vybrat hru, ke konkrétní schopnosti dítěte, kterou chceme rozvíjet. Jde např. o rozvoj schopnosti komunikace - je při nich potřeba vyjednávat s protihráči, děti se tedy učí vzájemné komunikaci. Další významným prvkem je jasné stanovení pravidel, která se děti učí při hraní dodržovat. Podle konkrétní hry pak může jít i o rozvoj kreativity, představivosti, prostorového myšlení, paměti, strategického uvažování, emaptie, atd.

V neposlední řadě je důležité, že tyto hry nadané děti velmi baví a jsou jim ochotné svůj čas věnovat dobrovolně. Pro rodiče může být mnohdy až únavné, když mladší děti hraní těchto her nakonec vyžadují častěji, než je jim milé. Pozitivem je, že je možné do hraní deskových her zapojit i babičky, dědečky, všechny sourozence či další příbuzné a známé.

Některé hry se dají považovat za učební pomůcky a práci s dětmi na vybraném tématu prohlubují a zrychlují. Právě u nadaných dětí, které běžnou práci v hodině stihnou mnohem rychleji než vrstevníci, je využití her jako doplňku mnohem efektivnější, než třeba zadání příkladů navíc.

Na těchto stránkách Vám představujeme vybrané hry, které se hodí pro rozvoj různých schopností dětí. Budou rozděleny podle věku, pro který je daná hra nejvhodnější. Upozorňujeme, že jde o malý vzorek toho, co je na našem trhu a pokud nenajdete v nabídce hru rozvíjející to, co byste právě Vy u dítěte potřebovali, je možné se podívat na webové stránky věnované deskovým hrám, případně se nám ozvat prostřednictvím naší poradny, a budeme se snažit Vám poradit.

Hry rozvíjející nadání

Cool Science Váha

Zdroj: https://www.alza.cz/hracky/cool-science-vaha-d5146381.htm

 

Experimentální sada Cool Science Váha je vhodná pro všechny zvídavé předškoláky. Pro každý vědecký experiment je důležitá přesnost, a proto by v žádné dětské laboratoři neměla chybět tato precizní váha. Váhu využije malý laborant při spoustě experimentů a vědeckých pokusů. Experimentální sada Cool Science Váha obsahuje váhu, 3 kádinky, 2 uzavíratelné zkumavky se stojanem, nálevku, kapátko. S váhou Cool Science se děti zábavně naučí základní věděcké postupy. Sada rozvíjí manuální dovednosti, podněcuje dětskou zvídavost a učí děti používat základní vědecké pomůcky. Doplňte váhu dalšími věděckými sadami Cool Science a dopřejte dětem kompletně vybavenou vědeckou laboratoř!

Klíčové vlastnosti Experimentální sady Cool Science Váha

  • Kvalitní výrobek pro přesné vážení
  • Součástí balení kádinky a zkumavky
  • Experimentální sada Cool Science Váha je vhodná pro děti od 3 let
  • Zábavná forma učení vědeckých postupů