Aktuality

Týden vědy a techniky - největší vědecký festival v ČR proběhne v listopadu 2012

Týden vědy a techniky je nejrozsáhlejší a největší vědecký festival v České republice. Program TVT 2012 nabídne přes 400 akcí po celé ČR – v každém krajském městě a na mnoha dalších místech.
 
12. ročník festivalu se uskuteční ve dnech 1.–15. listopadu 2012 ve městech Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice, Olomouc, Pardubice, Hradec Králové, Zlín, Jihlava, Plzeň, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec a na mnoha dalších místech.
 
Máte možnost navštívit přednášky, výstavy, exkurze, vědecké kavárny, promítání dokumentárních filmů, nahlédnout do vědeckých pracovišť, laboratoří a knihoven a poznat, jak se dělá věda.
 
V dopoledních hodinách jsou přednášky a exkurze zaměřeny především na středoškolskou mládež. Odpolední a podvečerní přednášky a doprovodné akce jsou připraveny pro širokou veřejnost. Sledujte však informace u jednotlivých akcí, protože na velkou část programu mají přístup jen registrovaní návštěvníci.

Dny otevřených dveří ústavů Akademie věd ČR jsou určeny všem návštěvníkům, kteří mají zájem dozvědět se více o nejnovějších trendech v oblasti vědy, o práci vědeckých pracovníků, výzkumných projektech AV ČR, o nejmodernějších vědeckých přístrojích.
 
Mnoho přednášek bude přenášeno on-line a jejich záznam bude uložen v archivu.

 Motto Týdne vědy a techniky 2012: Energie vědy

Více infromací najdete na: http://www.tydenvedy.cz/O_Tydnu_vedy_a_techniky/