Královéhradecká síť podpory nadání

Krajská síť podpory nadání Královéhradeckého kraje

Krajská síť podpory nadání v Královéhradeckém kraji vzniká jako součást systému podpory nadání v ČR, v souladu s Koncepcí podpory rozvoje nadání a péče o nadané MŠMT na období let 2014–2020, jejímž cílem je maximální rozvoj potenciálu všech dětí, žáků a studentů zejména v oblasti kognitivního nadání. Koordinací a rozvojem krajské sítě je pověřen krajský koordinátor podpory nadání na pracovišti NIDV v Hradci Králové. Členem krajské sítě podpory nadání se může stát subjekt (škola, organizace, výzkumná instituce, zaměstnavatel…), který má zájem a potenciál rozvíjet nadání u dětí a mládeže a je ochoten sdílet své zkušenosti a kapacity s dalšími členy krajské sítě a spolupracujícími subjekty.

Naplňování cílů, rozšiřování sítě a vytváření vhodných podmínek zajišťuje spolu s koordinátorem krajská koordinační skupina, jejímiž členy jsou zástupci NIDV, KÚ, PPP, NÚV, ČŠI, NNO a SVČ. (viz Kontakty).

O registraci do Krajské sítě podpory nadání Královéhradeckého kraje je možné zažádat u krajského koordinátora.

V Síti jsou sdruženy:

- školy a školská zařízení

- organizace pracující s nadanými dětmi, žáky a studenty a organizace vzdělávající pedagogy

- instituce, jejicž úkolem je péče o nadané a vytváření vhodných podmínek

Koordinátorka podpory nadání

Mgr. Markéta Palečková
tel.: 495 514 803, 778 546 754
email: paleckova@nidv.cz
 
 
 
 
 

Aktuality Královéhradecký kraj

Hledá se ! pro nový školní rok - Praha, Brno a okolí

Rád/a předáváš své znalosti a zkušenosti dál? Baví Tě práce s dětmi? Tak přesně Tebe hledáme do týmu Intellectus

Hledáme LEKTORY/LEKTORKY KROUŽKŮ programování, vědeckých, technických a kreativních oblastí PRO DĚTI, Praha a okolí ( např. Dobřichovice, Černošice, Praha západ), Brno, Benešov, 150-400 Kč/ hod

Co Tě u nás čeká?
Jedná se o výuku zájmových kroužků na ZŠ a v Talentpointech. Téměř 100 % děti na kroužky dochází se zájmem a ne z donucení rodičů.

Jsme organizace, pro kterou je vzdělávání a rozvoj dětí na prvním místě. Snažíme se o zábavnou formu tak, aby si děti z kroužků odnesly nejen vědomosti, ale i zážitky, a hlavně nadšení do dalšího objevování.Kroužky tudíž navštěvují děti se zájmem, ne z donucení. Žádné předem dané postupy, ale naopak nápadům na aktivity v kroužku se meze nekladou, pro inspiraci však můžeme sáhnout i do již vypracovaných materiálů nebo se můžeš poradit s kolegy. Nabízíme kroužky z různých oblastí, např. přírodních věd, IT, technických oborů, ale i deskových her, hlavolamů nebo ručních prací. Mezi naše nejžádanější kroužky patří Malý programátor, Malý badatel, Malý informatik, Malý přírodovědec a Deskové hry a hlavolamy. Pokud nabídneš zajímavý nápad nebo zálibu, není problém nový kroužek zařadit.

Práce je vhodná pro studenty, absolventy, aktivní seniory, rodiče na rodičovské, ale i pro všechny pracující, kteří chtějí své vědomosti předávat dál.

Kroužky probíhají na základních školách od října do června jednou týdně, nejčastěji v odpoledních hodinách a jsou určeny převážně pro děti od 7 let. Výhodou je příjemné prostředí s 5-10 dětmi na kroužku.

V současné chvíli hledáme lektory pro kroužky a víkendové programy pro oblast Prahy a okolí (např. Dobřichovice, Černošice, Praha západ), Brna a Benešova.

Co od Tebe potřebujeme?
věk min. 18 let a trestní bezúhonost
Porozumění a znalosti ve svém oboru, touhu a schopnost předat znalosti dětem
Nadšení pro věc
Hezký vztah k dětem a trpělivost pro práci s nimi
Komunikativnost, samostatnost, kreativní myšlení
Schopnost a snaha učit se nové věci
Vysoko nastavené morální hodnoty
Pedagogická aprobace ani dokončené vzdělání není podmínkou

Co Ti nabízíme?
Pozici lektora kroužku s min.1 hod týdně na ZŠ v Praze či okolí, Brně či dalších městech
Plat 150-400 Kč/hod
Příjemné pracovní prostředí s 5-10 dětmi
Materiální a morální podporu (pomůcky, nové technologie, mnohaleté zkušenosti, podpora mentorů a ostatních lidí v týmu)
Možnost další spolupráce a osobní rozvoj (tábory, workshopy…)
Práci, která má smysl a bude Tě bavit
Práci na DPP či živnostenský list


Zajímá Tě víc?
Pokud zastáváš podobné hodnoty, chceš přispět k dalšímu rozvoji dětí ve školách, naučit děti vše potřebné a podpořit talenty, pošli nám svůj strukturovaný životopis s krátkým motivačním dopisem na e-mail: info@intellectus.cz . Pro inspiraci o nás můžeš navštívit stránky www.intellectus.cz nebo www.talentpoint.cz.

Případně, zde je FB událost s možností se přihlásit: FB

 

Fotka uživatele Intellectus.


Přehled aktivit podpory nadání v Královéhradeckém kraji