Jihomoravská síť podpory nadání

Koordinátor podpory nadání

Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

e-mail: vesela.d@nidv.cz

tel: 543 541 270

Krajská koordinační skupina (KKS) je vytvářena spolupracujícími subjekty na krajské úrovni. Součástí této skupiny (jedná se o užší skupinu, než KSPN) je zastupce krajského úřadu, čtyři zástkupkyně pedagogicko-psychologických poraden (2x speciální pedagogika, 2x psychologie), zástupkyně České školní inspekce, dva pedagové/metodici a zástupce regionální inovační strategie. Výsadou KKS je spoluvytvářet vhodnou politiku kraje, která bude optimálně využívat místních zdrojů, možností a potenciálů k podpoře rozvoje nadání.

Krajská síť podpory nadání (KSPN) sdružuje jednotlivé aktéry v kraji, kteří přímo pracují s cílovými skupinami (děti, žáci, pedagogové, experti) nebo poskytují podporu aktivitám pro ně.

Je organizována a vedena krajským koordinátorem podpory nadání (dále koordinátor PN), který na doporučení centrálního pracoviště upravuje podmínky členství v síti v konkrétním kraji. Koordinátor PN je jmenován ředitelkou NIDV. Síť realizuje spolupráci mezi subjekty v daném kraji.

Registrace do KSPN Jihomoravského kraje je v kompetenci krajského koordinátora. Zažádat o registraci můžete prostřednictvím online formuláře.

Metodické materiály pro učitele a rodiče (formální a volnočasové):

http://talentovani.cz/metodicke-materialy

Aktuality Jihomoravský kraj

« Zpět

Lektoři/Lektorky kroužků

LEKTOŘI/LEKTORKY

Rád/a předáváš své znalosti a zkušenosti dál? Baví Tě práce s dětmi? Tak přesně Tebe hledáme do týmu Intellectus

Hledáme LEKTORY/LEKTORKY KROUŽKŮ programování, vědeckých, technických a kreativních oblastí  PRO DĚTI, Praha a okolí ( např. Dobřichovice, Černošice, Praha západ), Brno, Benešov, 150-400 Kč/ hod

 

Co Tě u nás čeká?
Jedná se o výuku zájmových kroužků na ZŠ a v Talentpointech. Téměř 100 % dětí na kroužky dochází se zájmem a ne z donucení rodičů.

Jsme organizace, pro kterou je vzdělávání a rozvoj dětí na prvním místě. Snažíme se o zábavnou formu tak, aby si děti z kroužků odnesly nejen vědomosti, ale i zážitky, a hlavně nadšení do dalšího objevování. Žádné předem dané postupy, ale naopak nápadům na aktivity v kroužku se meze nekladou, pro inspiraci však můžeme sáhnout i do již vypracovaných materiálů nebo se můžeš poradit s kolegy. Nabízíme kroužky z různých oblastí, např. přírodních věd, IT, technických oborů, ale i deskových her, hlavolamů nebo ručních prací. Mezi naše nejžádanější kroužky patří Malý programátor, Malý badatel, Malý informatik, Malý přírodovědec a Deskové hry a hlavolamy. Pokud nabídneš zajímavý nápad nebo zálibu, není problém nový kroužek zařadit.  

Práce je vhodná pro studenty, absolventy, aktivní seniory, rodiče na rodičovské, ale i pro všechny pracující, kteří chtějí své vědomosti předávat dál.

Kroužky probíhají na základních školách od října do června jednou týdně, nejčastěji v odpoledních hodinách a jsou určeny převážně pro děti od 7 let. Výhodou je příjemné prostředí s 5-10 dětmi na kroužku.

V současné chvíli hledáme lektory pro oblast Prahy a okolí (např. Dobřichovice, Černošice, Praha západ), Brna a Benešova.

CO POŽADUJEME?

 •        Porozumění a znalosti ve svém oboru, touhu a schopnost předat znalosti dětem
 •        Věk min. 18 let a trestní bezúhonnost
 •        Dobrý vztah k dětem a trpělivost pro práci s nimi
 •        Komunikativnost, samostatnost, kreativní myšlení
 •        Nadšení pro věc
 •        Schopnost a snaha učit se nové věci
 •        Vysoko nastavené morální hodnoty
 •        Pedagogická aprobace ani dokončené vzdělání není podmínkou

CO NABÍZÍME?

 •        Pozici lektora kroužku s min.1 hod týdně na ZŠ v Praze či okolí, Brně či dalších městech
 •        Plat 150-400 Kč/hod
 •        Příjemné pracovní prostředí s 5-10 dětmi
 •        Materiální a morální podporu (pomůcky, nové technologie, mnohaleté zkušenosti, podpora mentorů a ostatních lidí v týmu)
 •        Možnost další spolupráce a osobní rozvoj (tábory, workshopy…)
 •        Pokud již máš své dítě, může s tebou po domluvě s námi navštěvovat kroužek (pokud nebude narušovat průběh výuky a je pro něj kroužek vhodný)
 •        Práci, která má smysl a bude Tě bavit
 •        Práci na DPP či živnostenský list

Hledáme lektory na příští školní rok a aktuálně hledáme šikovné lektory pro 5 kroužků na 2. pololetí:

Malý programátor 2 – lze si zvolit čas společně se školou a s rodiči, ZŠ Veronské náměstí
Fotografická dílna, lze volit čas, Dobřichovice
Hybrid informatik a programátor – také lze volit čas, Dobřichovice
Deskovky, logické hry a hlavolamy, středa 14:00 – 15:00, ZŠ Švehlova
Malý programátor 1 středa 15:15 – 16:15, ZŠ Švehlova

V případě zájmu nás prosím kontaktuj spolu se strukturovaným životopisem a krátkým motivačním dopisem na info@intellectus.cz

Pro inspiraci o nás můžeš navštívit stránky www.intellectus.cz nebo www.talentpoint.cz.