Gymnázium Vysoké Mýto

Identifikační údaje

kontaktní osoba: Mgr. Blanka Kysilková

telefon:  465 424 342

email: kysilkova@gvmyto.cz

www.gvmyto.cz

adresa: nám. Vaňorného 163, Vysoké Mýto

Základní údaje o činnosti

Cílové skupiny, se kterými talentcentrum pracuje: 12 - 19 let

Rozsah působnosti: místní

Typ talentcentra: vzdělávací

Zaměření oborové: robotika, přírodní vědy

Typy aktivit či služeb, které talentcentrum poskytuje: mimoškolní činnost, práce na projektech, prezentační činnost, účast v soutěžích

Podrobný popis činnosti

Podrobný popis činnosti a aktivit

Činnost
•    Robotika
•    Práce na projektech (AMAVET, SOČ, Robotický den, soutěže vyhlašované ESA)
•    Pomoc při olympiádách a soutěžích
ROBOTIKA
•    Práce se stavebnicemi Fischertechnik
•    Programování
o    Algoritmizace (Fischertechnik)
o    Programování v C
•   Základy – počítač
•   Programování čipu (AT Mega)
•   Programování robota (ASURO)
•   Základy elektrotechniky
o    Základy – pájení, proměření obvodu, výroba plošného spoje
o    Obvody
•    Základy
•    Integrované obvody
•    Čidla
•    Vozítko

Realizační tým a externí spolupracovníci podílející se na pravidelné činnosti talentcentra

Mgr. Alena Pecinová - učitel SŠ, F+CH+IT, Mgr. Sylva Plívová - učitel SŠ M+F, učitelé Bi, Ch okrajově

Popis odbornosti a kompetencí realizačního týmu a dalších zdrojů, které je talentcentrum schopno zajistit

odborníci - robotika - konstrukce robotů, programování, chemie, fyzika - vedení projektů

Spolupráce s dalšími subjekty a jednotlivci

rodiče studentů - inženýři technici, lékaři

Dosažené úspěchy a ocenění práce s talenty

Výsledky 2013/2014

AMAVET
Ionty v pivu    Peška Filip    Tercie    •    Stáž Francie
•    Cena děkana chemicko-technologické fakulty Pce
    Nguyen Van    Tercie     
PFF 14    Daněk Lukáš    kvinta    •    stříbrná medaile na Vernadského soutěži v Moskvě
•    ocenění americké firmy „RICOH" za „technické inovace"
•    Cena firmy Bühler CZ s.r.o.
    Diblík Jiří    kvinta    
    Kopecký Ondřej    kvinta    
Nátěrové hmoty    Bachmannová Christina    septima    •    Postup do národního kola SOČ o tři postupová místa na soutěž do Pekingu
    Diblíková Katka    septima    
Euthanázie    Dejdarová Lucie    Tercie    
    Hájková Katka    Tercie    
Energetické nápoje a my    Junková Margit     Tercie    
    Pánková Nikol    Tercie    
Vady zraku    Hronová Alžběta    Tercie    
    Rudolfová Zdena    Tercie    
    Šimková Klára    Tercie    
Destrukce vitamínu C    Doubková Andrea    Septima    
    Košťálová Julie    Kvinta    
O čem se nám v noci zdá    Skokanová Míša    3.B    
    Syrová Kristýna    3.B    
Oko - do duše okno    Skokanová    3.B    
    Slavík Stanislav    3.B    
Studentské volby 2013    Doležal Lukáš    Septima    
    Motl Kryštof    Septima    
    Novotný Filip    Septima    
ROBO Rave
PFF 14    Daněk Lukáš    kvinta    Zhášení svíčky – středoškolák
Vícemistr soutěže ROBO RAVE
    Diblík Jiří    kvinta    
    Kopecký Ondřej    kvinta    
Magor 1    Ješina Adam    Tercie    Zhášení svíčky - středoškolák
    Rusňák Jakub    Tercie    
Holly 6000    Košťálová Julie    Kvinta    Zhášení svíčky - středoškolák
    Skokanová Míša    Kvinta    
ROBO 66    Jirout Matěj    Prima    Převoz míčků - junior
    Novotný Libor    Prima    
    Pechanec Ondra    sekunda

Referenční osoby

zřizovatel Pardubický kraj, vedení Amavet, vedení města Vysoké Mýto

Finanční náročnost účasti cílových skupin

roční členský příspěvek