Aktuality

Letní škola III

Třetí ročník Letní školy proteinového inženýrství pořádají 22. až 26. června 2013 Loschmidtovy laboratoře Ústavu experimentální biologie Přírodovědecké fakulty, Masarykovy univerzity v Brně. Na tuto akci bychom rádi pozvali středoškolské studenty se zájmem o biologii, biochemii, biotechnologii a bioinformatiku.

Den otevřených dveří a testování IQ (i pro veřejnost) na Gymnáziu Matyáše Lercha v Brně

Všichni zájemci jsou zváni na Den otevřených dveří na brněnském Gymnáziu Matyáše Lercha, který se bude konat v úterý 4. února 2014. Zájemci si mohou nechat otestovat IQ prostřednictvím oficiálních testů Mensy ČR.

Testování IQ pro veřejnost v ZŠ Didaktis Brno

7. a 8.2. 2014 bude v ZŠ a MŠ DIDAKTIS, Mlýnská 44, Brno probíhat testování IQ dětí od 5 do 13 let a testování IQ dospělých od 14 do 100 let.

Šifrování pro malé i velké 25.2.2014 v ZŠ Didaktis v Brně

Základní škola Didaktis, s. r. o., ve spolupráci s Mensou ČR založila Klub nadaných dětí, jehož první aktivity započnou v únoru 2014. Účelem Klubu je podchytit skupinu dětí, u nichž se výrazné nadání projevuje již v raném věku, a poskytnout jim možnost nadstandardního rozvoje a rozšiřování obzorů.

Diagnostické dny Centra nadání

Rodiče, kteří si neví rady, která škola je vhodná pro jejich dítě, nebo potřebují poradit, kterým směrem jej vzdělávat či jak jej vychovávat, se mohou obrátit na odborníka z Centra nadání. Diagnostické dny Centra nadání jsou v roce 2014 opět v plném proudu.

Seminář SOČ pro pedagogické pracovníky

Seminář se koná 30. a 31. ledna 2014 v prostorách krajského pracoviště Národního institutu pro další vzdělávání v Ostravě.

Setkávání talentovaných středoškoláků z Česka a Slovenska

Talentovaní středoškoláci ze Slovenska a Česka se v průběhu celého školního roku budou poměřovat v soutěžích, spolupracovat na vzdělávacích kempech a všude navazovat nová přátelství. Pro jejich učitele připravuje JCMM semináře a workshopy.

Quarry Life Award

Mezinárodní vědecká a vzdělávací soutěž na podporu biodiverzity v těžebních prostorech Quarry Life Award si klade za cíl prostřednictvím navržených projektů posílit biodiverzitu v těžebních prostorech stejně jako zvýšit obecné povědomí o ní. Soutěž je určena především vysokoškolským studentům a vědeckým pracovníkům.

Mentoringový program 2013/2014

Technická univerzita v Liberci nabízí jedinečnou příležitost pro studenty středních škol stát se po určitou dobu součástí komunity studentů, pedagogů a vědců na Technické univerzitě v Liberci. Vhodní zájemci z řad středoškoláků mají možnost si na vlastní kůži vyzkoušet, co doopravdy znamená studovat vysokou školu nebo se podílet na výzkumu, pracovat se špičkovými přístroji a řešit konkrétní výzkumný úkol.

Stipendia pro studium v USA

Bezplatný seminář k otázkám zvládnutí studia v USA z finanční stránky se koná ve čtvrtek 16. ledna 2014 od 16.30 v Poradenském centru Fulbrightovy komise v Karmelitské 17, Praha 1.

Na vysokou školu do USA

Bezplatný seminář o možnostech studia v USA se koná ve čtvrtek 9. ledna 2014 od 16.30 v Poradenském centru Fulbrightovy komise v Karmelitské 17, Praha 1.

Ceny Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského za rok 2013 uděleny

Předání cen Nadačního fondu Jaroslava Hayrovského se konalo v pondělí 16. prosince 2013 v Brdičkově posluchárně Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského v Praze 8.

Možnost diskutovat s přírodovědci a techniky

Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu (JCMM) nabízí zájemcům možnost diskutovat s přírodovědci a techniky, kteří se mohou stát inspirací i zdrojem zkušeností.

Jak se zapojit do výzkumu už na střední škole - přednáška

"Jak se zapojit do výzkumu už na střední škole" je téma přednášky určené primárně pro středoškolské studenty, která se bude konat ve čtvrtek 19. prosince ve 13 hodin v Brně.

Talenti se sešli pod hvězdami

Ve čtvrtek 12. prosince 2013 se setkalo na hvězdárně v Brně více než 200 zájemců o vědu a výzkum.

Slučování NIDM s NIDV

S účinností od 1. 1. 2014 se slučuje Národní institut pro další vzdělávání s Národním institutem dětí a mládeže. Od 9.12.2013 se všichni pracovníci NIDM stěhují do nových prostor na adrese Senovážné nám. 25, 110 00 Praha 1.

Norský vědec Dr. Andreas Hejnol bude přednášet o genetickém stromu života

Fyziologický ústav AV ČR zve v rámci oslav 60. výročí svého založení na další přednášku Burešova cyklu světoznámých vědeckých osobností , a to 16.12.2013.

Vychází nový popularizační časopis Botanika

Časopis nabízí možnost poznat svět rostlin jinak, než jste zvyklí, vědecky, ale zároveň přístupnou formou.

Jak moc jsou pro nás paradoxy v logice běžného jazyka i života užitečné?

Přijďte hledat společně s vědci odpovědi a neformálně diskutovat nad tématy z oblasti „mlhavé“ (fuzzy) logiky dne 11. prosince 2013 od 18.00 hodin do klubu Atlantik v Ostravě v rámci Science Café, které pořádá Ostravská univerzita.
Je zobrazeno 2 421 - 2 440 položek z celkového počtu 2 848.
Položek na stránku 20
  143