Aktuality

« Zpět

Valašský cestovatel 2019, konference pro děti

Zveme vás na 3. ročník žákovské zeměpisné konference Valašský cestovatel, která se bude konat v pátek 8. 2. 2019 na zámku Vsetín. Organizátorem akce je Muzeum regionu Valašsko. Letos bude poprvé spojen se zeměpisnou soutěží.Konference je určena pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ a bude mít 4 části:

1. ÚVOD: Registrace účastníků (od 9:00 do 9:30), úvodní slovo organizátorů a zahájení (9:30). Vstupní poplatek je 20 Kč / žáka. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.

2. PREZENTACE: Vybraní žáci budou prezentovat své zážitky z dovolené, výletu, sportovní aktivity či jiné cestovatelské zkušenosti. Nápaditosti se meze nekladou. K dispozici bude počítač a projektor, přijímáme prezentace ve formátu ppt, pptx či pdf. Délka prezentací by neměla přesahovat 10 minut. Po každé prezentaci bude prostor na diskuzi. Žáci s prezentací budou odměněni. Kapacita prezentací je omezena, výběr bude probíhat na základě včasnosti přihlášení a atraktivity příspěvku.

3. SOUTĚŽ: Pro přihlášené týmy bude připravena soutěž zaměřená na jejich vlastivědné a obecně zeměpisné znalosti. Žáci budou soutěžit v týmech o 3-5 členech. Důraz bude kladem nejen na znalosti, ale i spolupráci a schopnost syntetického myšlení. Téma soutěže bude letos "Česká republika, náš domov". Žáci, kteří měli prezentaci, mohou být členy soutěžních týmů.

4. VYHODNOCENÍ: Akce bude zakončena vyhodnocením soutěže a oceněním nejúspěšnějších týmů. Plánovaný konec žákovské konference Valašský cestovatel je ve 13:00 hod.

CÍLEM KONFERENCE JE: • rozvoj a podpora zeměpisných a vlastivědných znalostí • osvojení kompetencí k interpretaci a prezentaci cestovatelských zkušeností.

Více informací zde: http://www.muzeumvalassko.cz/vystavy/valassky-cestovatel-2019b/