Aktuality

« Zpět

Příměstský tábor 4.turnus 20.-24.8.2018: Mikrosvět, záhadný vesmír a roboti

Srpnový turnus příměstského tábora se zaměří na astronomii a biologii. Ukážeme si, že tyto dvě vědní disciplíny mají k sobě blíž, než by se mohlo zdát. Dozvíme se mnoho zajímavých informací o životě na naší planetě (i mimo ni) a o nekonečně rozlehlém vesmíru.

Prozkoumáme tajemství mikrosvěta, rostlin a živočichů kolem nás, podíváme se z blízka na naše Slunce a jeho význam, ukážeme si nebezpečí číhající ve vesmíru a uděláme si i pomyslnou procházku sluneční soustavou.

Budeme experimentovat, mikroskopovat, odebírat mikrobiologické vzorky, pěstovat zahrádku i tvořit vlastní vědecko-umělecká díla. Nebudou chybět ani moderní technologie – Ozoboti, virtuální a rozšířená realita a mimo jiné budeme i videoexperimentovat.

Během táboru si uděláme dva výlety. Jeden bude astronomický do pražského planetária, kde si prohlédneme výstavu, interaktivní exponáty a zúčastníme se programu s videoprojekcí na kopuli. Druhý bude biologický, do nádherného Průhonického parku, kde budeme poznávat faunu i flóru. Mimo toho nebudou chybět ani další pohybové aktivity a v rámci odpoledních odpočinku si budeme moci vybrat z téměř 300 deskových a karetních her.

Harmonogram tábora:

1. den: Přivítáme se na táboře, seznámíme a rozdělíme se do týmů. Prozkoumáme tajemství mikrosvěta – uděláme mikrobiologické odběry a ukážeme si, kde všude se může skrývat život, podíváme se na něj i pomocí mikroskopu a makrofotografie. Na zub se podíváme i mimozemšťanům a životu mimo Zemi.

2. den: Povíme si o našem Slunci, budeme experimentovat se světlem a sluneční energií a budeme předpovídat vesmírné počasí. Zasadíme si minizahrádku a budeme zkoumat, do jaké míry je světlo pro rostliny důležité. Oklameme vlastní tělo zrakovými, sluchovými i hmatovými klamy.

3. den: Seznámíme se s běžnými živočišnými druhy v naší přírodě a mimo jiné se pokusíme rozeznat ptáky podle jejich zpěvu. Odpoledne navštívíme Planetárium Praha (astronomická výstava, interaktivní exponáty, pořad Povídání pro zvídavé děti).

4. den: Uděláme si půldenní výlet do přírody Průhonického parku, budeme poznávat faunu a flóru. Odpoledne znovu nahlédneme do vesmíru a ukážeme si, jaký nebezpečný může být. Vytvoříme si vlastní krátery, i model Měsíce a zopakujeme experiment astronautů z mise Apollo – nejen naživo, ale také v počítačovém programu.

5. den: Pohrajeme si s roboty – Ozoboty, podíváme se do vesmíru i na lidské tělo ve virtuální i rozšířené realitě. Zpracujeme výsledky experimentů z pondělí a úterý. Vytvoříme si zmenšený model skutečné sluneční soustavy.

Změna programu vyhrazena z důvodu počasí či jiných nepříznivých okolností. Program se vždy snažíme dodržet nebo adekvátně nahradit.

Vhodné pro děti od 8 do 15 let.

Jsme nemasový tábor – max. 15 dětí a vždy min. 1 vedoucí na 5 dětí. Věnujeme se dětem individuálně.

Tábor začíná každý den v 9 hodin a končí v 17 hodin.

Lektoři na táboře: Jaroslav Merc, Veronika Foldynová

Cena: 5800 Kč s DPH/5 dní příměstského tábora se stravou (oběd a svačiny), s pitným režimem, pomůckami, učebními materiály a s technikou.

Přihlaška:  zde

Událost na FB:  zde

Odkazy na další táboryzde

Odkazy na další aktivityzde