Aktuality

« Zpět

Podzimní setkání členů a příznivců Dětské Mensy – listopad/prosinec 2018

Přijměte pozvání na podzimní setkání členů a příznivců Dětské Mensy. Cílem je dát možnost členům Dětské Mensy se seznámit, strávit společně trochu času a navázat přátelství s podobně laděnými dětmi a mladými lidmi. Rodičům těchto dětí chceme umožnit sdílení zkušeností ze života s nadanými dětmi, reakcemi okolí, z práce se školou, načerpat inspiraci z volnočasových aktivit a také ujištění, že v tom nejsou sami.

Dana Havlová, e-mail: dana.havlova@mensa.cz, tel. +420 607 886 874 | Lucie Měchurová, e-mail: lucie.mechurova@mensa.cz
30.11.2018  —  2.12.2018
Centrum Babylon Liberec, Nitranská 415/1, 460 12 Liberec

Setkání se budou účastnit také zkušení odborníci z oblasti péče o nadané děti. Vítány jsou celé rodiny, členství v Mense není podmínkou. Stejně jako na minulých setkáních se můžete těšit na vstřícnou, otevřenou a příjemnou atmosféru.

Tentokrát nám své prostory nabídlo centrum Babylon v Liberci. Cena - kromě ubytování s polopenzí - zahrnuje po celou dobu pobytu i neomezené vstupy do celého areálu - tzn. do AQUAPARKU s tobogány, vířivkami, 3D laser show, SAUNOVÉHO SVĚTA, LUNAPARKU ve stylu staročeské poutě, INDOOR ADVENTURE GOLFU, SCIENCE CENTRA iQLANDIA plné ohromujících experimentů a iQPARKU s více než 200 interaktivními exponáty. Hosté mohou využívat neomezených vstupů po celou dobu pobytu (v odjezdový den až do zavírací doby jednotlivých středisek). V ceně je navíc neomezený vstup do liberecké zoo. Věříme, že tuto mimořádnou nabídku naše děti ocení a společně si to pořádně užijeme.

Setkání se uskuteční ve dnech 30. listopadu až 2. prosince 2018 (pátek–neděle) a bude probíhat v Centru Babylon Liberec. On-line přihlášku najdete níže, přihlašovat se můžete až do 4. listopadu 2018 (do 23:59:59). Prosím počítejte s tím, že potvrzení rezervace s platebními údaji budeme všem, kteří se přihlásí po 18. říjnu, posílat až 5. listopadu; platba poté musí být učiněna do 16. listopadu.

Přibližný program setkání

Den Přibližný program
pátek 30. 11. 2018

Večer: Vzájemné seznámení, představení deskových her, příprava na sobotní výpravu za poznáním v IQparku a IQlandii, úvod do tématu „nadané děti", diskuse.

sobota 1. 12. 2018

Během dne: Maximální využití aktivit nabízených centrem Babylon, opepřené plněním úkolů. Dobu strávenou v jednotlivých částech si stanoví každý sám podle svých zájmů.

Večer: Seznámení s dalšími účastníky, rozdělení do týmů. Přednáška pro rodiče, diskuse, hraní deskových a karetních her.

neděle 2. 12. 2018

Dopoledne: Krátké zhodnocení, ukončení společných aktivit.

Odpoledne: Je možné další individuální využití prostor centra.

Po celou dobu budou k dispozici zajímavé karetní, deskové, postřehové i strategické hry a jistě spousta hráčů.

V přednáškách se můžete těšit na informace týkající se nadaných dětí, vhodných aktivit. Bude i inspirace pro starší členy DM. Účast na aktivitách je samozřejmě dobrovolná a každý si může vybrat, co mu vyhovuje.

Zdroj: https://deti.mensa.cz/index.php?pg=udalosti&aid=1445