Aktuality

« Zpět

Nové exponáty v iQLANDII

Na léto připravili v iQLANDII Liberec nové exponáty, které z prvních reakcí návštěvníků, budou patřit mezi ty nejpopulárnější. Je mezi nimi i jeden unikát

Prvním z novinek je Amesův pokoj, ve kterém ošálíš své smysly. Exponát je navržen tak, že když se člověk postaví do jednoho ze zadních rohů pokoje a pomalu půjde do druhého, bude se pozorovateli měnit z trpaslíka na obra a naopak. Je to z toho důvodu, že byť se místnost jeví na první pohled jako pravoúhlá, ve skutečnosti má nepravidelný tvar. Strop se postupně snižuje, zadní stěna je částečně natočena směrem k pozorovateli a velkou roli hraje i výzdoba pokoje.

Unikátním exponátem, jaký jinde v celém Česku nenajdeš, je podélný řez vozu Škoda Fabia Combi. Ve čtvrtém patře iQLANDIE uvidíš jednotlivé součásti vozu v naprostém detailu – řez sedaček, přístrojové desky nebo třeba navigace. Řezání auta nebylo vůbec jednoduché - celé se vlastně muselo rozebrat a řezat po částech - každý materiál totiž vyžadoval jiný technologický způsob.

Chceš se podívat do nekonečna? V iQLANIA scince centru je to hračka - prozkoumej nový exponát Nekonečný prostor, který ti pomocí dvou naproti sobě uložených zrcadel umožní nahlédnout daleko. Hodně daleko.

Tak přijeď, poznej a zírej. Kromě těchto novinek tu máme přes 400 dalších interaktivních exponátů, které čekají na tvé prozkoumání.