Odkazy zahraniční

Zahraniční stránky o nadaných dětech

stránky se všeobecnými informacemi o nadaných dětech a dospělých, blogy a diskusními fóry

Zahraniční články o nadaných

přehled všeobecných informací a aktuálních článků o nadaných

Where Teachers Go to find, Plan and Inspire

mezinárodní stránky s odkazy na organizace poskytující podporu nadaným, rozvojové programy nejrůznějšího zaměření, pobyty v zahraničí, soutěže apod.

Program raného učení pro předškolní děti

- program raného učení pro předškolní děti v několika jazycích /angličtina, italština, francouzština, španělština, čínština/

Nadanedeti.sk

Stránka školy pro nadané děti na Slovensku.

Mensa Slovensko

Mensa Slovensko je neziskovou medzinárodnou organizáciou združujúcou nadpriemerne inteligentných ľudí. Je súčasťou materskej organizácie Mensa International.

LessonPlanet - The Search Engine for Teachers

Skvělé rozcestníky s informacemi a spoustou nápadů a materiálů pro výuku. Lesson Planet has provided a convenient way for teachers to discover and share innovative lesson-planning resources.

Hoagies' Gifted Education Page

zahraniční web zaměřený na nadané (v angličtině)

European Talent Centre

Budapešťské talentcentrum shromažďuje zdroje k podpoře talentů nejen v Maďarsku, ale i v Evropě - zejména střední - a potažmo po celém světě.

Euro space center Belgie

Zdroj: Internetová prezentace Euro Space Center - Belgie

Der Landesverband Sächsischer Jugendbildungswerke e.V.

Dem Landesverband Sächsischer Jugendbildungswerke e.V. gehören Mitgliedsvereine aus 12 sächsischen Stadt- und Landkreisen sowie persönliche Mitglieder an.

Centrum nadania na Slovensku

Centrum nadania, n.o. vzniklo 25. 1. 2007 s cieľom poskytovať informácie rodičom aj odborníkom, odborné poradenstvo v oblasti intelektového nadania vrátane nadania v spojení s nejakým problémom...