Stipendia a ocenění pro nadané žáky

Bakala Foundation znovu podpoří talentované studenty

Bakala Foundation dne 18.1.2018  odstartovala v pořadí již devátý ročník výjimečného stipendijního programu Scholarship.
Několika miliony korun podpoří nejtalentovanější studenty, kteří chtějí studovat v bakalářském či magisterském programu na některé z prestižních zahraničních univerzit. Studentům ze středních či vysokých škol se tak otevírá možnost získat finanční podporu na studium za hranicemi České republiky.
Výše finanční podpory pro nejúspěšnější účastníky výběrového řízení závisí na typu vybrané školy i na finančních možnostech samotných studentů. Při splnění všech podmínek nadace stipendistům garantuje podporu po celou dobu vybraného studijního programu. 

Více informací v příloze

Nadace Bakala Foundation

Bakala Foundation již osmým rokem nabízí prostřednictvím programu Scholarship finanční podporu českým studentům, kteří mají vynikající výsledky a v jejichž vlastních silách není si studium financovat. Uchazečům musí být méně než 33 let. Student, který se rozhodne studovat v zahraničí, musí zpravidla kromě složení přijímací zkoušky dodat škole i informace o tom, z jakých zdrojů plánuje své studium hradit. Roční školné na nejdražších univerzitách se blíží hranici milionu korun (45-50 tis. USD). K této ceně je nutné připočíst náklady spojené s pobytem a studiem.

Díky manželům Bakalovým můžete potkat české studenty na osmnácti amerických univerzitách, jedenácti britských, dvou francouzských, dvou německých, jedné nizozemské a jedné novozélandské univerzitě. Nadace v rámci programu Scholarship podpořila v posledních 8 letech již 113 českých studentů. V tomto akademickém roce má finanční příspěvek od Bakala Foundation 47 studentů - 13 nových, kteří získali stipendium poprvé, a 34 pokračujících ve studiích z minulých let.

Z dlouhodobých statistik programu vyplývá, že o stipendia žádají mladí talentovaní lidé ze všech krajů ČR. Nejvíce z nich má zájem studovat sociální vědy a humanitní obory – 35 respektive 25 %. Přibližně pětina chce získat titul v aplikovaných vědách a každý desátý žadatel chce studovat na uměleckých školách. V posledních letech je patrný narůstající zájem zejména o studium ve Velké Británii. O stipendium do Británie loni žádalo 123 studentů; stabilně velký zájem je také o univerzity patřící do tzv. Břečťanové ligy (Ivy League). Zájemce o studium máme však i na dalších elitních univerzitách mj. v Nizozemsku, Německu, Skandinávii na Novém Zélandě nebo v Austrálii. Více o programu najdete na www.bakalafoundation.org.

Pro více informací kontaktujte, prosím, Marii Wichterlovou: wichterlova@bakalafoundation.org, tel: 601 593 949