Nabídka portálu pro rodiče

Ať již máte o nadání svých dětí jasno, anebo si jím nejste jisti, na portálu najdete především informace o nadání a práci s ním, kalendáře aktivit pro děti a mládež, možnost poradit se se zkušenými pedagogy či psychology.

Aktivity pro nadané i zájemce o obor nejrůznějšího druhu - mimoškolní kroužek, prázdninovou letní školu, soutěže apod, najdete v rubrice Aktivity.

Školy, které se speciálně věnují nadaným, můžete vyhledat v rubrice Školy pod volbou PSystém podpory nadání.

Další možnosti podpory naleznete též v Projektech pro nadané nebo v Organizacích, které se nadáním z nějakého hlediska zabývají.

Stipendia a ocenění Vám pomohou najít, kam se obrátit pokud chcete své dítě podporovat při studiu, nebo jej odměnit za výborné výsledky.

Literaturu pro své nadané dítě či pro sebe si můžete nechat doporučit v rubrice Knihy pod volbou Zdroje

Odborné články, studentské práce, legislativu, populární články a další informace k tématu nadání shromažďujeme v rubrice Články převzaté a Odkazy.

Odborný časopis k tématu - Svět nadání, který je prvním u nás vycházejícím periodikem týkajícím se nadání a nadaných.

Konzultace s pedagogy a psychology k diagnostice, rozvoji, podpoře nadání, ale také třeba poradit se, jaké hry jsou pro nadané nejvhodnější můžete v Poradně.

Pokud Vám na stránkách něco chybí, nebo chcete vyjádřit svůj názor, kontaktujte nás přes rubriku Kontakty.

Leták ke stažení v pdf.

Výběr obsahu pro rodiče

Příměstský tábor 4.turnus 20.-24.8.2018: Mikrosvět, záhadný vesmír a roboti

Srpnový turnus příměstského tábora se zaměří na astronomii a biologii. Ukážeme si, že tyto dvě vědní disciplíny mají k sobě blíž, než by se mohlo zdát. Dozvíme se mnoho zajímavých informací o životě na naší planetě (i mimo ni) a o nekonečně rozlehlém vesmíru.

Prozkoumáme tajemství mikrosvěta, rostlin a živočichů kolem nás, podíváme se z blízka na naše Slunce a jeho význam, ukážeme si nebezpečí číhající ve vesmíru a uděláme si i pomyslnou procházku sluneční soustavou.

Budeme experimentovat, mikroskopovat, odebírat mikrobiologické vzorky, pěstovat zahrádku i tvořit vlastní vědecko-umělecká díla. Nebudou chybět ani moderní technologie – Ozoboti, virtuální a rozšířená realita a mimo jiné budeme i videoexperimentovat.

Během táboru si uděláme dva výlety. Jeden bude astronomický do pražského planetária, kde si prohlédneme výstavu, interaktivní exponáty a zúčastníme se programu s videoprojekcí na kopuli. Druhý bude biologický, do nádherného Průhonického parku, kde budeme poznávat faunu i flóru. Mimo toho nebudou chybět ani další pohybové aktivity a v rámci odpoledních odpočinku si budeme moci vybrat z téměř 300 deskových a karetních her.

Harmonogram tábora:

1. den: Přivítáme se na táboře, seznámíme a rozdělíme se do týmů. Prozkoumáme tajemství mikrosvěta – uděláme mikrobiologické odběry a ukážeme si, kde všude se může skrývat život, podíváme se na něj i pomocí mikroskopu a makrofotografie. Na zub se podíváme i mimozemšťanům a životu mimo Zemi.

2. den: Povíme si o našem Slunci, budeme experimentovat se světlem a sluneční energií a budeme předpovídat vesmírné počasí. Zasadíme si minizahrádku a budeme zkoumat, do jaké míry je světlo pro rostliny důležité. Oklameme vlastní tělo zrakovými, sluchovými i hmatovými klamy.

3. den: Seznámíme se s běžnými živočišnými druhy v naší přírodě a mimo jiné se pokusíme rozeznat ptáky podle jejich zpěvu. Odpoledne navštívíme Planetárium Praha (astronomická výstava, interaktivní exponáty, pořad Povídání pro zvídavé děti).

4. den: Uděláme si půldenní výlet do přírody Průhonického parku, budeme poznávat faunu a flóru. Odpoledne znovu nahlédneme do vesmíru a ukážeme si, jaký nebezpečný může být. Vytvoříme si vlastní krátery, i model Měsíce a zopakujeme experiment astronautů z mise Apollo – nejen naživo, ale také v počítačovém programu.

5. den: Pohrajeme si s roboty – Ozoboty, podíváme se do vesmíru i na lidské tělo ve virtuální i rozšířené realitě. Zpracujeme výsledky experimentů z pondělí a úterý. Vytvoříme si zmenšený model skutečné sluneční soustavy.

Změna programu vyhrazena z důvodu počasí či jiných nepříznivých okolností. Program se vždy snažíme dodržet nebo adekvátně nahradit.

Vhodné pro děti od 8 do 15 let.

Jsme nemasový tábor – max. 15 dětí a vždy min. 1 vedoucí na 5 dětí. Věnujeme se dětem individuálně.

Tábor začíná každý den v 9 hodin a končí v 17 hodin.

Lektoři na táboře: Jaroslav Merc, Veronika Foldynová

Cena: 5800 Kč s DPH/5 dní příměstského tábora se stravou (oběd a svačiny), s pitným režimem, pomůckami, učebními materiály a s technikou.

Přihlaška:  zde

Událost na FB:  zde

Odkazy na další táboryzde

Odkazy na další aktivityzde