Organizace pracující s nadanými či pedagogy

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy

DDM hl. m. Prahy podporuje nadané děti a každoročně pro ně pořádá široké spektrum různých aktivit.

* Nabízíme odborné kroužky (po dobu celého školního roku), workshopy a kurzy. Naši lektoři vyhledávají talentované dětí a cíleně s nimi pracují.

* Pro žáky a učitele základních a středních škol máme pestrý výběr vzdělávacích a výukových programů a pro jejich pedagogy nabízíme semináře a kurzy akreditované MŠMT.

* Úspěšně pořádáme velmi populární oborové soutěže (přírodovědné olympiády, SOČ, POPRASK). Hlídáme úroveň vzdělávání.

 

Střediska DDM hl. m. Prahy jsou rozmístěna do několika městských částí Prahy. Každé z nich má svá specifika.

 

Karlínské Spektrum, Karlínské náměstí 7, Praha 8

* Karlínské Spektrum směřuje svou pravidelnou odbornou činnost k přírodovědným a technickým oborům.

* Naši zkušení lektoři se věnují dětem od pěti do patnácti let a mají k dispozici plně vybavené učebny v podkroví budovy.

* Pro středoškoláky zde každoročně probíhá krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Žáci mohou průběžně své práce konzultovat s odborníky ze středních a vysokých škol, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.

 

Stanice přírodovědců, Drtinova 1a, Praha 5

* Pro práci s talenty od 5 do 26 let, které mají zájem o pravidelnou činnost v přírodovědných oborech, je tu Stanice přírodovědců.

* Naši kvalifikovaní lektoři vyučují odborné kroužky v nových učebnách a lekce často probíhají také v terénu.

* Děti se mohou účastnit zajímavých odborných seminářů a soustředění, kde se potkávají s odborníky.

* Úspěšně pořádáme krajská kola biologické, chemické a zeměpisné olympiády.

 

Stanice techniků, Pod Juliskou 2a, Praha 6

* Stanice techniků nabízí nadaným dětem technické a vědecké kroužky, které vedou ve většině případů odborníci z praxe.

* Pořádáme národní kolo celosvětové robotické a přírodovědně zaměřené soutěže FIRST LEGO League.

 

DDM hl. m. Prahy podporuje nadané děti i v oblasti sportu (Stadion mládeže, Na Kotlářce 1, Praha 6), umění (Klub Klamovka, Podbělohorská 3, Praha 5) a jezdectví (Jezdecké středisko Zmrzlík, Na Zmrzlíku 3, Praha 5)

 

Máme k dispozici i několik ubytovacích základen mimo Prahu:

Lomy u Kunžaku, Lhotka u Mělníka, Podhradí u Ledče nad Sázavou, Višňová u Křivoklátu, Vřesník u Humpolce, Janské Lázně a Střelské Hoštice.

 

 

Podpora nadaných dětí – odborné kroužky DDM hl. m. Prahy

Máte nadané dítě a chcete jeho talent dál rozvíjet? Pošlete ho k nám! DDM hl. m. Prahy otevírá každý rok širokou škálu odborných kroužků. Můžeme vám zaručit profesionální zázemí ve vybavených učebnách a zajímavou a zábavnou formu výuky od našich zkušených lektorů. Po celý rok hlídáme úroveň vzdělávání.

 

Stanice techniků, která se nachází v Praze 6, zajišťuje především kurzy pro zájemce o technické obory. Formou moderních vzdělávacích metod se tu neustále rozvíjí technické a vědecké oblasti.

 

Stanice přírodovědců v Praze 5 je tu pro všechny, kteří se zajímají o přírodovědné obory, chemii nebo fyziku. Výuka zde probíhá v nových učebnách, laboratořích, sklenících, teráriích i v naší rozsáhlé zahradě.

 

V Karlínském Spektru na Praze 8 najdete širokou škálu vědeckých kroužků. Oddělení vědy, techniky a vzdělávání nabízí aktivity pro všechny věkové kategorie. Dětem se zde věnují kvalitní lektoři, kteří k nám přicházejí z akademických kruhů.

 

Aktuální nabídka: www.ddmpraha.cz/krouzky